Kategoria

wojenny


Furia

dramat Recki wojenny
Leave a comment

Krwawe, mocne i odważne kino. "Furia" ma kilka grzeszków, a końcówka nadaje się tylko do wymiany, ogólnie jednak bezlitośnie zapada w pamięć.

 

Mandarynki

dramat Recki wojenny
Leave a comment

Przejmujący, a zarazem lekki. Poważny, a jednocześnie zabawny. Film o wojnie, który w zasadzie nie jest wojenny... Czyli wszystko jasne.

 

Ocalony

dramat Recki wojenny
Leave a comment

Ameryka powraca do starego, dobrego kina wojennego, w którym Amerykanie to równi goście, doskonali żołnierze i miłosierni nosiciele demokracji. „Ocalony” czasem cierpi przez swoje rozdmuchanie, ale skutecznie przysłania to widowiskowość walk z talibami.

 

Kamienie na szaniec

dramat Recki wojenny
Leave a comment

Duże wyzwanie, duże nadzieje, niezły początek i skończyło się jak prawie zawsze. Pierwsza połówka dobrze się zapowiadała, ale ktoś coś potem sknocił i widz zaczyna ziewać. Nie pomogą nawet niezłe zdjęcia – nie tego wymagaliśmy od ekranizacji tak szeroko znanej powieści.

 

Obrońcy skarbów

dramat Recki wojenny
Leave a comment

W "Obrońcach skarbów" jest mnóstwo znanych nazwisk i spory budżet, ale nie udało się tego przerobić na chociaż przyzwoite widowisko. Boli tym bardziej, gdy posiada się podstawy wiedzy historycznej.

 

Tajemnica Westerplatte

dramat Recki wojenny
Leave a comment

Po latach problemów i skandali związanych z powstaniem tego filmu, chyba mało kto wierzył, że w końcu wejdzie do kin. Paweł Chochlew jest pechowym debiutantem, ale chyba pieniędzy poszło już zbyt wiele by można było sobie całość odpuścić nawet po odejściu Bogusława Lindy z obsady.

 

Obława

Recki thriller wojenny
Leave a comment

Brak minusów, a ocena to „zaledwie” osiem na dziesięć? Ano, są i takie „bardzo dobre” filmy, w których nie dostrzegamy rażących błędów, a mimo to na wyższą ocenę zwyczajnie nie zasługują. Polecam obejrzeć i przekonać się o tym samemu :)

 

W ciemności

dramat Recki wojenny
Leave a comment

Naprawdę świetny film, który w niczym nie można jednak porównać do poprzednich kultowych produkcji dotyczących losu Żydów podczas II wojny światowej. Bardzo dobra gra aktorska, z niezłym scenariuszem i świetnym montażem poprzez kilka niedociągnięć nie pozwala nam raczej myśleć poważnie o szansach na Oscara, ale zdecydowanie należy go obejrzeć. „W ciemnościach” to obraz pełen refleksji i głębokich idei, które nie są...

 

1920 Bitwa Warszawska

dramat Recki wojenny
Leave a comment

Być może jest we mnie jakaś masochistyczna sadzonka, ale jeśli miałbym oceniać film za przyjemność z seansu, dałbym mu a nuż nawet i siedem – biorąc jednak pod uwagę wysyp żywych niedoróbek (poniekąd przekładających się na frajdę z oglądania, ale co kto lubi) trzeba końcową ocenę nieco przypiłować. Niby gniotek, ale przynajmniej własny :)

 

Cinemacabra