Kategoria

western


Django

dramat Recki western
Leave a comment

Być może moje oczekiwania w stosunku do Django po wyśmienitym hołdzie dla kina w postaci Bękartów wojny były nieco zbyt wygórowane, ale nowy film Tarantino ociupinę mnie zawiódł. Zdecydowanie zabrakło w nim scen, które na trwałe uszkadzają mózg widza. Co nie zmienia faktu, że jest to w dalszym ciągu kawał solidnego westernu, z jakże urzekającą muzyką

 

Hell on Wheels

dramat Recki western
Leave a comment

Przypominam, że nie oceniam całego pierwszego sezonu, jako że ten jest dopiero w połowie. Niecierpliwi pewnie i tak już go dorwali, a wszystkim innym polecam poczekać na jego polską premierę (za niecałe dwa miesiące). Nie jest to może “Deadwood” i raczej nie doczekacie się tu rewolwerowych pojedynków w samo południe, ale być może “Hell on Wheels” wpasuje się akurat w Twoje gusta. Kolej na zmiany.

 

Appaloosa

Recki western
Leave a comment

Ed Harris zrobił klasyczny do bólu western i dla miłośników klasycznych do bólu westernów Appaloosa jest skierowana. Nie ma tutaj żadnych rewelacji, ale faktem jest, że obejrzeć można z niemałą przyjemnością. Uwaga – przed seansem zadbajcie o to, żeby usunąć z pobliża wszelkie ciężkie przedmioty, abyście nie rozwalili telewizora, gdy tylko na ekranie pojawi się absolutnie beznadziejna postać autorstwa Rene Zellweger…...

 

3:10 do Yumy

Recki western
Leave a comment

Może i Yuma nie jest westernem ze starych, dobrych czasów, jak trylogia Leone, ale z pewnością ogląda się ją przyjemnie. Jest klasyczny podział na dobrego bez skazy i złego ze szlachetnym charakterem, strzelaniny z użyciem sześciostrzałowców, beznadziejnie infantylna końcówka i Ben Foster w drugoplanowej roli życia. Jeśli masz okazję obejrzeć bez wydawania kupy forsy, bierz w ciemno.

 

Rango

animacja komedia przygodowy Recki western
Leave a comment

Rok 2011 zapisze się w historii jako moment powstania trzech ważnych animacji: rewelacyjnej „Kung Fu Pandy 2”, miernych „Aut 2” oraz zdecydowanie najdziwniejszej produkcji z całego zestawienia, „Rango”. Ten film jest na tyle dziwaczny i pokręcony, że obejrzałem go ostatnio aż trzy razy i wciąż mi mało! Pora obczaić wersję z polskim dubbingiem, muahaha!

 

Prawdziwe męstwo

dramat Recki western
Leave a comment

Oto jeden z fajniejszych westernów ostatnich lat – choć jak wypada w roli remake’u, niestety nie stwierdzę. No i ta Steinfeld! Odkrycie roku, bijące nawet Chloe Moretz i młodego Smitha. Zdecydowanie polecam.

 

Cinemacabra