Kategoria

superhero movie


X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

akcja Recki sci-fi superhero movie
Leave a comment

Jedenastoletnia rozłąka z X-Menami wyszła Bryanowi Singerowi na dobre - "Przeszłość, która nadejdzie" to nie tylko najlepszy film z serii, ale i z całego gatunku.

 

Niesamowity Spider-Man 2

akcja Recki sci-fi superhero movie
Leave a comment

W recenzji seria nieśmiesznych gier słownych, a także litania „achów i ochów”, na które nowy „Niesamowity Spider-Man” zasługuje, nawet jeśli TY się z tym nie zgadzasz.

 

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

akcja Recki sci-fi superhero movie
Leave a comment

"Zimowy Żołnierz” nie sprawdza się najgorzej w kategorii kina rozrywkowego. Chociaż, niestety, daleko mu do „braci” z Marvela. Historia niby nie nużąca wypada z głowy tak szybko jak tam wpadła.

 

Thor: Mroczny świat

fantasy przygodowy Recki superhero movie
Leave a comment

"Thor: Mroczny Świat” to najmilsza niespodzianka jaką zafundowało nam kino w tym roku. Jakimś cudem ucieka on od klątwy tegorocznych blokbasterów. Ogląda się go świetnie. Główna w ty zasługa nowego podejścia do tematu i ucieczki od sztywnych ram, w które dwa lata temu wcisnął Thora Kenneth Branagh. Heros urodził się na nowo!

 

Wolverine

akcja Recki superhero movie
Leave a comment

Hugh Jackman jest świetnym Wolverinem, szkoda tylko, że kolejny raz samodzielny film o jego przygodach dość mocno zawodzi. I niestety ani urok (ani klata) Jackmana nie są w stanie zalepić wszytkich popełnionych błędów.

 

Człowiek ze stali

akcja Recki sci-fi superhero movie
Leave a comment

„Człowiek ze Stali” zapomina, że efekty specjalne są dodatkiem do fabuły, a nie odwrotnie. Mogło być o wiele lepiej...

 

Iron Man 3

akcja Recki sci-fi superhero movie
Leave a comment

Wciąż preferuję "jedynkę", choć i tutaj jest na czym zawiesić oko. A i sam Tony ma zdecydowanie lepsze rozterki, niż błahy alkoholizm / egoizm w "dwójce". Niemniej, Mandaryn ROX!

 

Batman DCU: Mroczny rycerz – Powrót, część 2

akcja animacja Recki superhero movie
Leave a comment

Walę prosto z mostu (bez skojarzeń). Mroczny Rycerz – Powrót to jedna z najlepszych animacji komiksowych ostatnich lat. Tak właśnie winno się kręcić ekranizacje! Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych dzieł od DC i Jaya Olivy.

 

Batmania 2012

akcja animacja dramat Felietony kryminał przygodowy Recki sci-fi sensacyjny superhero movie
Leave a comment

W tegorocznej edycji "Batmanii" - i na tę chwilę chyba ostatniej, bo wydoiłem tematykę Gacka we współczesnej kinematografii praktycznie do cna – skupię się na animacjach z cyklu „Batman i Superman”, „Liga Sprawiedliwych” oraz perełek pokroju „Batman kontra Dracula”...

 

Cinemacabra