Kategoria

romans


Rio, I Love You

komedia Recki romans
Leave a comment

Spokojnie można sobie darować, bo ani to na randkę, ani na babski wieczór. Ewentualnie, i tylko ewentualnie, dla wielkich fanów Vincenta Cassela.

 

Tylko kochankowie przeżyją

horror Recki romans
Leave a comment

Żeby odbudować reputację wampirów, zniszczoną przez Panią Meyer, potrzeba całego sztabu budowlańców. Jim Jarmusch podjął się zadania sam, ale ma tylko fakultet z klocków LEGO. Czy coś.

 

Ona

dramat komedia Recki romans
Leave a comment

„Ona” to przygnębiająca wizja niedalekiej przyszłości, w której techniczny postęp jeszcze bardziej oddalił od siebie ludzi. Znakomity Phoenix w subtelnej i nie do końca przyjemnej opowieści o uczuciach.

 

Diana

biograficzny dramat Recki romans
Leave a comment

Jak można zmarnować potencjał filmu o jednej z najsłynniejszych kobiet świata? Lekcję poglądową daje nam seans "Diany" w reżyserii Hirschbiegela.

 

Stephenie Meyer Kontratakuje – „Intruz”

Recki romans sci-fi thriller
Leave a comment

Są trzy rzeczy, o które modlę się codziennie - pokój na świecie, dużo zdrowia dla wszystkich i żeby Stephenie Meyer nie pisała już książek. Najwyraźniej nie modlę się wystarczająco żarliwie. Panie i panowie, alkohol w dłoń, Stephenie Meyer kontratakuje!

 

„Dramat w zbyt wielu aktach” – Saga „Zmierzch”: Przed Świtem. Część 2

horror komedia Recki romans
Leave a comment

Stephenie Meyer raz jeszcze udowadnia, że w kwestii nieposiadania talentu nie ma sobie równych. Jako że film jest dość niezwykły, recenzja również powinna być odrobinę niekanoniczna.

 

Artysta

dramat niemy Recki romans
Leave a comment

W erze Avatarów i Incepcji film Hazanaviciusa wyróżnia się tym, że w przeciwieństwie do reszty nie pcha się z buciorami w przyszłość, a zostaje przy przeszłości. Artysta to piękny hołd dla ery kina niemego, z brawurową rolą Dujardina, który niejednego przekona, że prawdziwa kinematografia skończyła się wraz z pojawieniem się dźwięku – nawet jeżeli wcale tak nie jest.

 

Wall Street: Pieniądz nie śpi

dramat obyczajowy Recki romans
Leave a comment

Pewnie nie powinienem siadać do tego filmu, jako że rozumiem system działania giełdy, jak pierwsza lepsza dziewczyna zasadę spalonego w piłce nożnej… ale tak, czy siak, ten obraz powinien być mrocznym thrillerem o obrocie dużymi pieniędzmi, a nie sielankową komedyjką romantyczną. Fincher umiał, Stone już nie bardzo.

 

Slumdog. Milioner z ulicy

dramat Recki romans
Leave a comment

Kino hollywoodzkie w bollywoodzkiem stylu? A może odwrotnie? Tak czy owak, jestem jak najbardziej za! Danny Boyle stworzył prześwietny dramat i chwała mu za to. Nic więc dziwnego, że komisja Oscarowa tak hojnie go za to nagrodziła.

 

Cinemacabra