Kategoria

przygodowy


Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

fantasy przygodowy Recki
Leave a comment

Peter Jackson kończy swoją - zdecydowanie, naszym zdaniem, zbyt długą przygodę ze Śródziemiem, triumfalnie. "Bitwa Pięciu Armii" jako dzieło rzemieślnika nie ma sobie równych.

 

Łowca

dramat przygodowy Recki thriller
Leave a comment

Dojmujący smutek tej opowieści o polowaniu na ostatniego przedstawiciela gatunku podkreśla przepiękna muzyka, świetne kreacje aktorskie oraz gęsty klimat.

 

Hobbit: Pustkowie Smauga

fantasy przygodowy Recki
Leave a comment

Jeśli ktokolwiek miał jeszcze nadzieję na to, że Peter Jackson da radę w sensowny sposób przerobić trzysta stron baśni w osiem godzin filmu, po „Pustkowiu Smauga” się jej pozbędzie. To zdecydowanie nie ekranizacja, na jaką zasługuje „Hobbit” - i to pomimo wizualnych fajerwerków.

 

Kraina lodu

animacja bajka familijny przygodowy Recki
Leave a comment

W dalszym ciągu brak tu magii, którą znaleźć mogliśmy w „Królu Lwie”, „Herkulesie” czy „Mulan” (chlip!), ale w porównaniu z innymi animacjami familijnymi, „Kraina lodu” wychodzi obronną ręką.

 

Thor: Mroczny świat

fantasy przygodowy Recki superhero movie
Leave a comment

"Thor: Mroczny Świat” to najmilsza niespodzianka jaką zafundowało nam kino w tym roku. Jakimś cudem ucieka on od klątwy tegorocznych blokbasterów. Ogląda się go świetnie. Główna w ty zasługa nowego podejścia do tematu i ucieczki od sztywnych ram, w które dwa lata temu wcisnął Thora Kenneth Branagh. Heros urodził się na nowo!

 

W drodze

dramat przygodowy Recki
Leave a comment

„W drodze” będzie rozczarowaniem dla fanów dzieła Kerouaca, ale całkiem przyjemnym seansem dla wszystkich innych. Mamy tu wszystko, co niby powinno być: podróż, seks, muzykę, używki, ale jednak nie czuć w tym aż takiej namiętności, jak w literackim pierwowzorze. Co wcale nie oznacza, że Walter Selles nagrał słaby film.

 

Jeździec znikąd

przygodowy Recki
Leave a comment

Niezaskakujący, nieprzyspieszający tętna, nieporywający - zwyczajnie nijaki. Johnny Depp ponownie zakręconym dziwakiem, ale nawet on nie jest w stanie uratować rozwleczonej historii.

 

Far Cry 3

akcja przygodowy psychologiczny Video Games
Leave a comment

„Far Cry 3” ma wszystko, co powinien mieć świetny shooter, ale jest czymś znacznie więcej! Wszystkie elementy składają się na wyjątkowe doświadczenie obcowania z tą przepiękną grą!

 

„Veni Vidi Kanapki” – Życie Pi

dramat przygodowy psychologiczny Recki
Leave a comment

Twórca pamiętnego filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok” serwuje nam kolejną produkcję, która na stałe zapadnie w naszej pamięci. I znów z tygrysem. Jak to mawiał klasyk „smoków nie ma, ale też jest zajebiście”.

 

Cinemacabra