Kategoria

kryminał


Sin City 2: Damulka warta grzechu

kryminał Recki thriller
Leave a comment

Gdyby Rodriguez włożył w scenariusz nowego "Sin City" choć połowę tego czasu, jaki przeznaczył na obłędną stylistykę, "Damulka warta grzechu" dużo by zyskała.

 

Obywatel roku

komedia kryminał Recki
Leave a comment

„Obywatel roku” to znośna komedia kryminalna o zemście, przemocy i ludzkiej głupocie. I może gdyby nie oczywista słabość reżysera do twórczości bardziej uznanych kolegów z branży, prezentowałaby się znacznie lepiej.

 

Detektyw

dramat kryminał Recki thriller
Leave a comment

„Detektyw” to pierwszy serial, który chociaż w pewnej części wypełnił ziejącą dziurę po „Breaking Bad” - ba, jeżeli porównać początkowe odcinki dzieła Gilligana i Pizzolatto, to wygrywa ten drugi. Jednak o ile historia Waltera White'a rozkręcała się z czasem, zostawiając najlepsze na fenomenalny piąty sezon, tak tutaj reżyser buduje u widza apetyt, którego zaspokoić niestety nie potrafi.

 

Iluzja

kryminał Recki thriller
Leave a comment

Weź twórcę dwóch części "Transportera", dorzuć topowych aktorów młodego, średniego i starszego pokolenia, osadź w dobrej historii i przypraw mnóstwem magii. Na pewno będzie smakować! W końcu kto nie lubi czarów?

 

American Hustle

dramat kryminał Recki
Leave a comment

Obsypane statuetkami "American Hustle" rzeczywiście budzi zachwyt aktorstwem i starannie kreowaną stylistyką, ale całej historii niestety brakuje jakiegoś ciekawszego rozwiązania. Jak się okazuje, Russell to nadal "tylko" dobry reżyser.

 

Porachunki

gangsterski komedia kryminał Recki
Leave a comment

Kolaboracja takich nazwisk jak De Niro, Scorsese i Besson przynosi światu całkiem dobrą komedię gangsterską. A że przy gwiazdach tego formatu powinniśmy mieć hit? Oj, już nie narzekajcie...

 

Sherlock – sezon trzeci

dramat kryminał Recki
Leave a comment

BBC w końcu dało nam trzeci sezon „Sherlocka”, a kiedy fanom każe się czekać na coś dwa lata, to z pewnością ich oczekiwania będą wielkie. Czy udało im się sprostać? Oczywiście, że nie, bo fanów nie da się zadowolić. Poza mną. Ewidentnie.

 

Wilk z Wall Street

biograficzny czarna komedia dramat kryminał Recki
Leave a comment

Szumnie reklamowana historia człowieka „który zawsze chciał więcej i dostał to, na co zasłużył” to nie tylko najlepszy dotychczas film roku, ale także najlepsze dzieło Scorsese'a od ponad dekady, genialna rola Leonardo Di Caprio, wciągająca opowieść i przede wszystkim tony doskonałej zabawy.

 

Adwokat

dramat kryminał Recki
Leave a comment

Niestety „Adwokat” nie spełnia oczekiwań, a oczekiwania były wielkie. Zawodzi przede wszystkim scenariusz , który miał być największym atutem całego obrazu. Natomiast niezwykle udany popis daje Cameron Diaz. Diabeł, nie kobieta!

 

Cinemacabra