Kategoria

horror


Babadook

horror Recki
Leave a comment

Przede wszystkim jeden z najciekawszych „potworów” ostatnich lat, ale również zabawa konwencją i szeroki wachlarz gatunkowych nawiązań.

 

Naznaczony: rozdział 2

horror Recki
Leave a comment

Może i drugi rozdział "Naznaczonego" nie jest najgorszym filmem, jaki kiedykolwiek powstał, ale w ogólnym rozrachunku na pewno ulokowałby się w tej gorszej połówce.

 

Tylko kochankowie przeżyją

horror Recki romans
Leave a comment

Żeby odbudować reputację wampirów, zniszczoną przez Panią Meyer, potrzeba całego sztabu budowlańców. Jim Jarmusch podjął się zadania sam, ale ma tylko fakultet z klocków LEGO. Czy coś.

 

Carrie

horror Recki
Leave a comment

Do "Carrie" bardziej pasuje łatka "teen movie" niż horror. Ponad godzina powolnego rozkręcania się, niewiele niepokojących momentów i plejada bezpłciowych postaci - nawet widowiskowa ostatnia sekwencja nie ratuje tej produkcji.

 

Obecność

horror Recki
Leave a comment

Najmocniejszą siłą „Obecności” jest scenariusz. Napisany starannie i inteligentnie. Od razu widać do jakich klasyków gatunku nawiązuje James Wan. Twórca słynnej „Piły” zostawia za sobą krwawe jatki i przenosi widzów w świat „subtelniejszych” horrorów. Spodobać się powinno fanom „Dziecka Rosemary”, „Egzorcyzmów Emily Rose” czy „Innych”.

 

World War Z

akcja horror Recki sci-fi
Leave a comment

"World War Z" jest krokiem w tył w stosunku do dojrzałych, brutalnych opowieści o zombie - straszy tylko kilkoma idiotycznymi pomysłami scenarzystów i fabularną płycizną, ale nadrabia wszystko galopującą bez ustanku akcją.

 

Jeleń jeleniowi nierówny – „Evil Dead”

horror Recki
Leave a comment

"Martwe Zło" w nowej wersji. Znowu. Czy Fede Alvarez przeskoczy nad wysoko postawioną poprzeczką, ustanowioną przez Sama Raimi'ego? Oczywiście, że nie. Pytanie tylko czy wyląduje na nogach, czy na głowie. Sprawdźcie!

 

„Ziemniaczany Mianownik” – Would You Rather

dramat horror Recki thriller
Leave a comment

Wszyscy byliśmy zdezorientowani, gdy kolejne części serii "Piła" wychodziły tak regularnie, że można było po nich ocenić jaki mamy miesiąc i rok, jednak w końcu saga dobiegła końca - tuż przed momentem, w którym wypadałoby zmontować do niej czołówkę. Przydałby się zatem nowy tasiemiec z dreszczykiem, prawda? "Would You Rather" ma potencjał tę pałeczkę przejąć, pomimo braku pewnej głębi.

 

„Dramat w zbyt wielu aktach” – Saga „Zmierzch”: Przed Świtem. Część 2

horror komedia Recki romans
Leave a comment

Stephenie Meyer raz jeszcze udowadnia, że w kwestii nieposiadania talentu nie ma sobie równych. Jako że film jest dość niezwykły, recenzja również powinna być odrobinę niekanoniczna.

 

Cinemacabra