Kategoria

historyczny


Zniewolony. 12 Years A Slave

biograficzny dramat historyczny Recki
Leave a comment

Miało być wielkie arcydzieło dotykające problemu niewolnictwa, a w rezultacie otrzymujemy wyłącznie dobry film, który jest największym zawodem początku 2014 roku. Wiem, że się narażam wielu osobom, ale zwyczajnie obraz McQueena mnie nie porywa.

 

„Spartakus” – serial inny niż wszystkie

Felietony historyczny kostiumowy
Leave a comment

Serialomani ciąg dalszy. W zeszły poniedziałek ogólnie opowiedziałem o swoich odcinkowych fascynacjach, dzisiaj zaś bliżej scharakteryzuję atuty jednego z moich telewizyjnych faworytów - jego bohaterem jest ten, który sprowadził deszcz. Jednym słowem "Spartacus" - serdecznie zapraszam.

 

Syberiada polska

dramat historyczny Recki
Leave a comment

Dobrze zapowiadająca się historia o losach przesiedleńców w czasie II Wojny Światowej. Miał pokazać ciekawą historię, pozostawił denerwujący niedosyt.

 

Bitwa pod Wiedniem

dramat historyczny Recki
Leave a comment

Brak słów. Na trzeźwo ogląda się ciężko, ale jeśli macie przy sobie wiadro LSD, możecie śmiało inwestować w bilet do kina. Najlepiej na inny film.

 

Gladiator

dramat historyczny Recki
Leave a comment

„Gladiator” jest obrazem idealnym pod każdym względem i trudno opowiedzieć o nim w zaledwie kilku zdaniach. Na pewno warto zwrócić uwagę na świetne połączenie akcji z głęboką treścią merytoryczną. Z tego filmu pochodzą także słynne, wprost wyśmienite kreacje aktorskie i przepiękna muzyka. Chcecie szybkie podsumowanie recenzji? Dwa słowa – „film perfekcyjny”!

 

Jak zostać królem

biograficzny dramat historyczny komedia Recki
Leave a comment

„A Oscara za najlepszy film roku otrzymuje…” - i tyle w temacie. Choć, szczerze, preferuję „127 godzin” i „Incepcję”.

 

Cinemacabra