Kategoria

gangsterski


Porachunki

gangsterski komedia kryminał Recki
Leave a comment

Kolaboracja takich nazwisk jak De Niro, Scorsese i Besson przynosi światu całkiem dobrą komedię gangsterską. A że przy gwiazdach tego formatu powinniśmy mieć hit? Oj, już nie narzekajcie...

 

Robot and Frank

gangsterski komediodramat Recki sci-fi
Leave a comment

Kiedy wpadniesz w towarzystwo tych okropnych ludzi, dla których „Ojciec Chrzestny” jest całym kinem, upewnij się, że masz w zanadrzu jakieś niszowe tytuły, których powstydziłby się Michael Bay. Przykładem dobrego kina tego typu jest „Robot and Frank”, który zawiera w sobie dokładnie wszystko to, czym wspomniany reżyser gardzi – dobrą fabułę, konkretne aktorstwo i absolutnie zero efektów specjalnych.

 

Gangster Squad. Pogromcy mafii

dramat gangsterski Recki
Leave a comment

Przyzwoity film w gangsterskich klimatach, który koniec końców okazał się dużo gorszy od tego, co prezentowały nam zwiastuny. A przynajmniej w warstwie fabularnej, bowiem zdjęcia oraz rola Seana Penna sprawiają, że wizyta w kinie staje się całkiem przyjemną alternatywą.

 

Zabić, jak to łatwo powiedzieć

gangsterski Recki thriller
Leave a comment

Po lawinie złych ocen Cinemacabra wydaje ostateczny werdykt – na Zabić, jak to łatwo powiedzieć można się wybrać bez żadnych obaw. Powolny, ironiczny, świetnie zrealizowany film z dobrymi dialogami i aktorstwem na najwyższym poziomie. Uwaga, warto zapoznać się z sytuacją polityczną Ameryki PRZED seansem!

 

Gangster

dramat gangsterski Recki
Leave a comment

Oparta na faktach historia o trójce braci, którzy w obronie swoich wartości i nielegalnie pędzonego bimbru idą na wojnę z psychopatycznym wręcz nowym zastępcą szeryfa (wyśmienity Guy Pearce). Czy nowy film z czasów prohibicji jest warty tego, by na chwilę odstawić Zakazane imperium? Zdecydowanie tak – głównie za aktorstwo i realizację.

 

Zabić Irlandczyka

akcja biograficzny dramat gangsterski Recki
Leave a comment

Fakt, że Kill The Irishman nie stał się hitem, jest dowodem na coraz gorszy gust widowni – przynajmniej na świecie, bo u nas oczywiście nie sposób go zobaczyć. Doskonały film z doskonałą obsadą i niesamowitą ścieżką dźwiękową, pełnokrwista opowieść o facetach z jajami ze stali. Dla mnie najmilsza niespodzianka tego roku.

 

Cinemacabra