Kategoria

Felietony

Nie, żeby nasze recenzje nie przypominały już bardziej felietonów, aniżeli tradycyjnych „tekstów krytycznych” (fuj!), ale czasem trafi nam się artykulik, który zwyczajną recką nazwany być nie może. Albo zawiera on w sobie tyle recek, że jest zwyczajnie zbyt zajebisty, żeby po prostu lecieć do innego działu. O, tak. Felietony są zajebiste. Recenzje też. I Cinemacabra. I Wy. I naleśniki… mmm…


Filmowy alfabet vol. 2 #D

Felietony
Leave a comment

Dziś w alfabecie dużo głupich rzeczy: od podejścia Marvela do swoich postaci, przez śmierci oraz widowni w kinach, aż po durne wymagania płci pięknej. Te ostatnie były opisane przez kobietę - spróbujcie nam teraz zarzucić szownizm!

 

Filmowy alfabet vol. 2 #C

Felietony
Leave a comment

W dzisiejszym odcinku trochę szczerości, trochę pieprzu, nieco alkoholu, cuda, a nawet... golizna. Co prawda męska, ale czytają nas również kobiety, c'nie? :)

 

Filmowy alfabet vol. 2 #B

Felietony
Leave a comment

Od czego uzależniony jest Pawlik? Czy długopis zmieniający się w poduszkowiec pozwoliłby Jamesowi Bondowi pokonać Jasona Bourne'a? Jaką dolegliwość leczy się komentarzami na YouTube, a nie aplikowaną w odpowiednie miejsca maścią? I kto jest najlepszym superbohaterem wszech czasów?

 

Filmowy Alfabet vol. 2 #A

Felietony
Leave a comment

Alfabet Cinemacabry powrócił po ponad roku! Odgrzewany kotlet? Po ankiecie na facebooku wyszło, że tego właśnie chcecie - a my Was nie zawiedziemy. Jakość tekstów ponad wszystko, choć i ilością możemy Was nieraz zaskoczyć. Na dobry początek, 7 notatek. Happy now? We are :D

 

Seria X-Men

Felietony
Leave a comment

"Przeszłość, która nadejdzie" nadchodzi. A ponieważ wygląda na to, że to być może najlepszy blockbuster tego roku, warto przypomnieć sobie inne filmy z serii "X-Men" - nieco słabsze, ale też dające sporo dobrej zabawy.

 

Król Lear

Felietony
Leave a comment

Może i wielu z nas było z Szekspirem na bakier w liceum, ale gdy ktoś zabiera się za takie dzieło, jak "Król Lear", warto przełamać dawną niechęć i wybrać się do teatru.

 

Albumy muzyczne wymagające ekranizacji #2

Felietony
Leave a comment

Druga część muzycznych felietonów Kukishora zabiera nas do Wielkiej Brytanii, krainy ryb, frytek oraz prog-metalowych albumów o syrenkach.

 

Witkacy? Profanacja

Felietony
Leave a comment

Spektakl Maszy Boguckiej łączy w sobie Witkacego, komedię, mroczny surrealizm i tony dobrego aktorstwa. Odpuśćcie nowego "Spider-Mana", lećcie do teatrów!

 

Metal Gear Solid: Ground Zeroes

Felietony Video Games
Leave a comment

Kasia, studentka budownictwa Politechniki Łódzkiej, bierze pod lupę spotkanie z Hideo Kojimą, twórcą skradankowej serii "Metal Gear Solid", oraz najnowszą część tego cyklu - "Ground Zeroes".

 

Cinemacabra