Kategoria

fantasy


Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

fantasy przygodowy Recki
Leave a comment

Peter Jackson kończy swoją - zdecydowanie, naszym zdaniem, zbyt długą przygodę ze Śródziemiem, triumfalnie. "Bitwa Pięciu Armii" jako dzieło rzemieślnika nie ma sobie równych.

 

Czarownica

bajka fantasy Recki
Leave a comment

Odświeżona wersji baśni o Śpiącej Królewnie nie zawodzi - głównie dlatego, że zamiast kolejnej animacji Disney dał się wykazać aktorom i pokazał dobrze znaną historię z zupełnie innej strony.

 

Noe: Wybrany przez Boga

dramat fantasy Recki
Leave a comment

"Noe: Wybrany przez Boga" miał być bardzo dobry, a jest o wiele, wiele lepszy... Duet Aronofsky - Crowe stworzyli najlepszy film biblijny od czasu "Pasji".

 

Sekretne życie Waltera Mitty

Bez kategorii dramat fantasy komedia
Leave a comment

Kolejna ofiara mylącej kampanii reklamowej. Koniec końców Walter Mitty daje radę, choć z twarzą i posturą Bena Stillera (również za kamerą) nie było o to łatwo.

 

Hobbit: Pustkowie Smauga

fantasy przygodowy Recki
Leave a comment

Jeśli ktokolwiek miał jeszcze nadzieję na to, że Peter Jackson da radę w sensowny sposób przerobić trzysta stron baśni w osiem godzin filmu, po „Pustkowiu Smauga” się jej pozbędzie. To zdecydowanie nie ekranizacja, na jaką zasługuje „Hobbit” - i to pomimo wizualnych fajerwerków.

 

R.I.P.D. – Agenci z zaświatów

akcja fantasy komedia Recki
Leave a comment

Nie łudźcie się - „R.I.P.D. - Agenci z zaświatów” to kolejna, przewidywalna komedia o niedobranym duecie gliniarzy, którzy przez seans stają się najlepszymi kumplami. Uśmiercenie bohaterów jakoś nie przydaje temu dziełu ani trochę wartości – a szkoda, bo pomysł i strona wizualna zasługiwały na lepszy scenariusz.

 

Thor: Mroczny świat

fantasy przygodowy Recki superhero movie
Leave a comment

"Thor: Mroczny Świat” to najmilsza niespodzianka jaką zafundowało nam kino w tym roku. Jakimś cudem ucieka on od klątwy tegorocznych blokbasterów. Ogląda się go świetnie. Główna w ty zasługa nowego podejścia do tematu i ucieczki od sztywnych ram, w które dwa lata temu wcisnął Thora Kenneth Branagh. Heros urodził się na nowo!

 

Oz Wielki i Potężny

familijny fantasy Recki
Leave a comment

Czarnoksiężnik z krainy Oz w oprawie, na którą zawsze zasługiwał. Choć fabuła nie jest najwyższych lotów, trzeba docenić, że film Sama Raimiego odwołuje się do tradycji klasycznych baśni, jakie znamy i kochamy.

 

Hobbit: Niezwykła podróż

fantasy przygodowy Recki
Leave a comment

Hobbit nie jest co prawda dziełem na miarę najlepszych produkcji roku 2012, ale perfekcyjnie wpisuje się w naszkicowaną przez Jacksona filmową wizję tolkienowskiego świata, tworząc magiczną, absolutnie przepiękną baśń. Jeżeli zastanawialiście się, jakim cudem można przełożyć 300-stronicową książkę na 9-godzinną trylogię, to odpowiedź brzmi: da się. A w dodatku można przy tym zachować cudowny klimat.

 

Cinemacabra