Kategoria

familijny


Klopsiki kontratakują

animacja familijny komedia Recki
Leave a comment

Fabularnie nieco gorszy od poprzednika, ale audiowizualne fajerwerki sprawiły, że dosłownie zaśliniłem monitor. Zwierzo-żarcie jest cudne, podobnie jak znajdujące się w filmie piosenki. Dodatkowy plus za zachowanie humoru pierwowzoru, rodem z Cartoon Network. Mam szczerą nadzieję, że doczekamy się jeszcze "trójeczki"!

 

Kraina lodu

animacja bajka familijny przygodowy Recki
Leave a comment

W dalszym ciągu brak tu magii, którą znaleźć mogliśmy w „Królu Lwie”, „Herkulesie” czy „Mulan” (chlip!), ale w porównaniu z innymi animacjami familijnymi, „Kraina lodu” wychodzi obronną ręką.

 

Uniwersytet potworny

animacja familijny Recki
Leave a comment

Film być może nie umywa się do przekozackiego pierwowzoru, ale i tak skutecznie udowadnia, że to Pixar króluje na rynku animacji. Najlepszy film studia od czasu "Toy Story 3" i na tę chwilę najśliczniejsza produkcja roku.

 

Oz Wielki i Potężny

familijny fantasy Recki
Leave a comment

Czarnoksiężnik z krainy Oz w oprawie, na którą zawsze zasługiwał. Choć fabuła nie jest najwyższych lotów, trzeba docenić, że film Sama Raimiego odwołuje się do tradycji klasycznych baśni, jakie znamy i kochamy.

 

Ralph Demolka

animacja familijny komedia Recki
Leave a comment

Nie bez przyczyny Ralph Demolka odniósł sukces na amerykańskim rynku i krążą już niewinne ploteczki o jego kontynuacji (z udziałem m.in. samego Mario!), Dzieci dostaną padaczki na widok bohaterów cierpiących na ADHD, a dorośli z chęcią wylukiwać będą poukrywanych odnośników. Jeśli czujesz się zbyt poważny na takie pierdoły, polecam Nędzników Toma Hoopera.

 

Gniew tytanów

familijny przygodowy Recki
Leave a comment

Mitologia grecka to jeden z ciekawszych tematów na film, wciąż jeszcze w pełni nie wykorzystana w kinematografii – twórcy powinni uczyć się od scenarzystów „God of War”, bo to, co wyprawia Kratos na ekranie naszych telewizorów, przechodzi ludzkie pojęcie. I przede wszystkim, to jedna z bardziej charyzmatycznych postaci w historii gier, a z takiego Perseusza zrobiłby swoją kurtyzanę.

 

Przygody Tin Tina

animacja familijny przygodowy Recki
Leave a comment

Spielberg i Jackson biorą od Zemeckisa to, co w jego filmach najlepsze, dodają swoje sztandarowe tricki i przy tak wybuchowej mieszance po raz kolejny osiągają artystyczny sukces. Nowe kino nowej przygody pełną gębą!

 

Trzej Muszkieterowie

familijny przygodowy płaszcza i szpady Recki
Leave a comment

Twórcy mieli ambicje wykonania obrazu dorównującego rozmachem i stylistyką najnowszym Piratom, czy Holmesowi z Downey Juniorem (nawet soundtrack momentami jest niemalże identyczny), jednak skończyło się na sympatycznym, acz nieco kiczowatym kinie płaszcza i szpady dla całej familii. Nie miałem większych nadziei i raczej się nie zawiodłem.

 

Odlot

animacja dramat familijny komedia Recki
Leave a comment

Kolejne boskie dzieło Pixara. Mnie to wystarczy za rekomendację.

 

Cinemacabra