Kategoria

dokument


Scena zbrodni

dokument Recki
Leave a comment

Bardzo głośny ostatnimi czasy dokument o indonezyjskim społeczeństwie. Szokująco realistyczny, przykuwający do fotela. Doskonała robota Joshuy Oppenheimera, świetne ujęcia i historia, o której bardzo ciężko jest zapomnieć.

 

Film życia – Paweł i Ewa

dokument Recki
Leave a comment

Znacie powiedzenie "w kupie raźniej"? Tutaj poznacie jego dosłowne znaczenie...

 

Sugar Man

dokument Recki
Leave a comment

"Sugar Man" to świetne remedium na nudnawe filmy dokumentalne z Krystyną Czubówną. Mnóstwo sympatycznych postaci, doskonała realizacja, a przede wszystkim wyśmienita muzyka oraz nieprawdopodobna i wyjątkowo optymistyczna historia, która sprawi, że z kina będziecie wychodzić z bananem na ryjkach.

 

Indie Game : The Movie

dokument Recki
Leave a comment

Fenomenalny dokument przedstawiający proces powstawania gier niezależnych i sylwetki ich twórców.

 

Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują

dokument Recki superhero movie
Leave a comment

Zdolny filmowiec z tego Spurlocka, oj zdolny. I do tego potrafiący świetnie dobierać sobie tematykę do intrygujących i wciągających po uszy dokumentów. Człowiek aż chciałby wsiąknąć w ekran i znaleźć się po drugiej stronie, choć – jak dobrze wiemy – takie rzeczy tylko w „Ringu”. Zresztą, zdecydowanie wolę Iron Mana od zmokniętego paszkwila paradującego w zatęchłej kiecce.

 

Boże błogosław Ozzy’ego Osbourne’a

biograficzny dokument muzyczny Recki
Leave a comment

Niewiele filmów dokumentalnych trafia do polskich kin, a jeszcze mniej z tego grona godnych jest uwagi. Jeśli będziecie tylko mieli okazję obejrzeć produkcję Fleissa, zróbcie to bez wahania! Ech, teraz zacząłem żałować, że nie wybrałem się na koncert Ozzy’ego w 2011... i to jeszcze w moje urodziny. I’m just a sucker. Soul sucker x)

 

Podwójne morderstwo

dokument kryminał Recki
Leave a comment

Dokument nie jest zły, choć z całą pewnością ja zrobiłbym go zupełnie inaczej. Materiału do montażu przez cztery lata zdjęć musiało nazbierać się całkiem sporo, więc byłoby w czym przebierać – może ktoś kiedyś skusi się na „wersję reżyserską”? Albo sequel w stylu „Podwójne Morderstwo +”? Byłoby miło.

 

Jak to się robi

dokument Recki
Leave a comment

Przez takie filmy odechciewa mi się chodzić na wybory… Gdzieś jest, potomku królów polskich??? :P

 

Ardeo Fetus – liryki

biograficzny czarna komedia dokument muzyczny satyra YouTube Corner
Leave a comment

Najlepszy zespół na świecie ma także najlepsze teksty świata (wprawdzie trzeciego, ale...)! Wszystkie liryki autorstwa Damballi. Projekty okładek by Olarek.

 

Cinemacabra