Kategoria

czarna komedia


Brud

czarna komedia dramat Recki
Leave a comment

Zdecydowanie poważniejszy niż zapowiadały zwiastuny, "Brud" oferuje przede wszystkim rewelacyjną drugą połowę seansu i Jamesa McAvoya w życiowej formie.

 

Kochanie, chyba cię zabiłem

czarna komedia Recki sensacyjny
Leave a comment

Trailer interesujący, budżet na promocję filmu imponujący, ale sama produkcja strasznie słaba. Myślałem, że polskie komedie z tłem kryminalnym osiągnęły dno przy „KacWawie” i teraz będzie lepiej. Myliłem się.

 

Duże złe wilki

czarna komedia Recki thriller
Leave a comment

Na seans poszedłem z nieco innymi oczekiwaniami: spodziewałem się mrocznego thrillera pełną gębą. Mimo to „Duże złe wilki” ze swym baśniowym klimatem i muzyką, kontrastującą z brutalnymi scenami tortur, to nadal kawał dobrego kina – nawet jeśli aktorstwo trudno nazwać wybitnym, a elementy komediowe trzymają nierówny poziom.

 

Wilk z Wall Street

biograficzny czarna komedia dramat kryminał Recki
Leave a comment

Szumnie reklamowana historia człowieka „który zawsze chciał więcej i dostał to, na co zasłużył” to nie tylko najlepszy dotychczas film roku, ale także najlepsze dzieło Scorsese'a od ponad dekady, genialna rola Leonardo Di Caprio, wciągająca opowieść i przede wszystkim tony doskonałej zabawy.

 

Welcome, stranger! Once again!

Cinewsy czarna komedia Wydarzenia
Leave a comment

Welcome, stranger. Once again!

 

Frankenweenie

animacja czarna komedia Recki
Leave a comment

Wreszcie film Burtona, który trzyma wysoki poziom. Powrót w fantastycznym stylu. Pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości reżysera i nie tylko!

 

Dom w głębi lasu

czarna komedia horror Recki
Leave a comment

„Dom w głębi lasu” można nazwać „Niezniszczalnymi” świata horroru. Nie nagromadzono tu jednak hardcore’owych koksów, a wszelakie klasyczne i ograne motywy, bez których nie obędzie się żaden dreszczowiec klasy B. Film ten można puszczać w szkołach jako encyklopedyczny przykład samoświadomej autoparodii, będącej idealnym podsumowaniem praw rządzących gatunkiem. Zdecydowanie TRZEBA dać tej produkcji szansę, chociażby...

 

Bękarty Wojny

czarna komedia Recki wojenny Wydarzenia
Leave a comment

Geniusz Tarantino po raz kolejny zadziwił widzów, krytyków i twórców na całym świecie. Film to już klasyk, a jego ewentualne kontynuacje miałyby zagwarantowany sukces komercyjny. W międzyczasie czekamy na „Django Unchained” :)

 

Ciekawy Przypadek Poldka Makiełka

animacja czarna komedia musical surrealistyczny YouTube Corner
Leave a comment

Półgodzinne, animowane dzieło Pawlika o smutnej rzeczywistości w polskiej szkole, gdzie co rusz ktoś kogoś zabija, zjada lub oskarża o narkomanię... Bierz popcorn i... Nie, sam sobie weź. Jak to nie masz rączek? Nie ma rączek, nie ma popcornu...

 

Cinemacabra