Kategoria

biograficzny


Gra tajemnic

biograficzny dramat Recki
Leave a comment

Wojna w tle, a matematyka na pierwszym planie? Nie, to gra pozorów prowadzona przez genialnego Cumberbatcha. To zagadka dla widza: co jest prawdziwą Enigmą – ludzie czy maszyny?

 

Kobieta w ukryciu

biograficzny melodramat Recki
Leave a comment

Ralph Fiennes drugi raz staje za kamerą. Jego opowieść o romansie Charlesa Dickensa z młodszą od siebie kobietą dziury w scenariuszu nadrabia solidnym aktorstwem i wykonaniem.

 

Droga do zapomnienia

biograficzny dramat Recki
Leave a comment

„Droga do zapomnienia” powinna być wielkim filmem o demonach przeszłości, przebaczeniu i odpuszczeniu win. Niestety dzieło Jonathana Teplitzky'ego jedynie próbuje takie udawać.

 

Witaj w klubie

biograficzny dramat Recki
Leave a comment

Sześciokrotnie nominowana do nagród Akademii produkcja Jeana-Marca Valeé porusza bardzo ważny temat i czyni to przy pomocy będącej w rewelacyjnej formie obsady, ale pozostawia pewien niedosyt. Z tego scenariusza dało się wyciągnąć o wiele więcej.

 

Ratując Pana Banksa

biograficzny dramat komedia Recki
Leave a comment

Wielu krytyków sugerowało, że ta produkcja powinna znaleźć się w co najmniej jednej kategorii przy rozdawaniu Oscarów. Nie udało się, ale "Ratując Pana Banksa" to nadal kawał kina wyjątkowo przyjemnego i ciepłego.

 

Wyścig

biograficzny dramat Recki sportowy
Leave a comment

„Wyścig” to rewelacyjne widowisko, które przez ponad dwie godziny nie nuży nawet na moment. Zdarzają się pomniejsze potknięcia, ale trzeba Howardowi przyznać, że zrobił doskonałe dzieło nie tylko dla fanów Formuły 1. Pominięcie go podczas Oscarów na rzecz chociażby „Kapitana Phillipsa” to rzecz dla mnie zupełnie niezrozumiała.

 

Kamerdyner

biograficzny dramat Recki
Leave a comment

To dobry rok dla historii Afroamerykanów w kinach – najpierw „Zniewolony”, teraz „Kamerdyner”... No, może 'dobry', to za duże słowo. Powiedzmy, że 'niezły'.

 

Jobs

biograficzny Recki
Leave a comment

Skoro mamy modę na wyszukiwanie sobie idoli, Facebook pozwala oznaczyć osoby, które mnie inspirują, a jego twórca ma własny film biograficzny, to dlaczego nie nakręcić czegoś o prezesie firmy, której produkty wielbią miliony? Prawdopodobnie takie założenie kierowało twórcami tej filmowej biografii Steve'a Jobsa.

 

Zniewolony. 12 Years A Slave

biograficzny dramat historyczny Recki
Leave a comment

Miało być wielkie arcydzieło dotykające problemu niewolnictwa, a w rezultacie otrzymujemy wyłącznie dobry film, który jest największym zawodem początku 2014 roku. Wiem, że się narażam wielu osobom, ale zwyczajnie obraz McQueena mnie nie porywa.

 

Cinemacabra