Kategoria

animacja


Wielka Szóstka

akcja animacja komedia Recki
Leave a comment

Superbohaterowie, roboty, nerdy i połączenie kultur? To żaden odgrzewany kotlet – twórcy „Wielkiej Szóstki” jedynie inspirowali się klasycznymi, sprawdzonymi daniami, a sami postanowili upichcić coś własnego. Efekt smakowity, lekkostrawny i krzepiący.

 

Klopsiki kontratakują

animacja familijny komedia Recki
Leave a comment

Fabularnie nieco gorszy od poprzednika, ale audiowizualne fajerwerki sprawiły, że dosłownie zaśliniłem monitor. Zwierzo-żarcie jest cudne, podobnie jak znajdujące się w filmie piosenki. Dodatkowy plus za zachowanie humoru pierwowzoru, rodem z Cartoon Network. Mam szczerą nadzieję, że doczekamy się jeszcze "trójeczki"!

 

Kraina lodu

animacja bajka familijny przygodowy Recki
Leave a comment

W dalszym ciągu brak tu magii, którą znaleźć mogliśmy w „Królu Lwie”, „Herkulesie” czy „Mulan” (chlip!), ale w porównaniu z innymi animacjami familijnymi, „Kraina lodu” wychodzi obronną ręką.

 

Minionki rozrabiają

animacja bajka Recki
Leave a comment

Trzy lata temu sejsmografy zareagowały na lekkie trzęsienie w sektorze lidera kinowych animacji dla dzieci. Jednym z jego oznak była premiera „Jak ukraść Księżyc”. Teraz przyszła pora zmierzyć się z efektem jej popularności…

 

Uniwersytet potworny

animacja familijny Recki
Leave a comment

Film być może nie umywa się do przekozackiego pierwowzoru, ale i tak skutecznie udowadnia, że to Pixar króluje na rynku animacji. Najlepszy film studia od czasu "Toy Story 3" i na tę chwilę najśliczniejsza produkcja roku.

 

Batman DCU: Mroczny rycerz – Powrót, część 2

akcja animacja Recki superhero movie
Leave a comment

Walę prosto z mostu (bez skojarzeń). Mroczny Rycerz – Powrót to jedna z najlepszych animacji komiksowych ostatnich lat. Tak właśnie winno się kręcić ekranizacje! Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych dzieł od DC i Jaya Olivy.

 

Ralph Demolka

animacja familijny komedia Recki
Leave a comment

Nie bez przyczyny Ralph Demolka odniósł sukces na amerykańskim rynku i krążą już niewinne ploteczki o jego kontynuacji (z udziałem m.in. samego Mario!), Dzieci dostaną padaczki na widok bohaterów cierpiących na ADHD, a dorośli z chęcią wylukiwać będą poukrywanych odnośników. Jeśli czujesz się zbyt poważny na takie pierdoły, polecam Nędzników Toma Hoopera.

 

Frankenweenie

animacja czarna komedia Recki
Leave a comment

Wreszcie film Burtona, który trzyma wysoki poziom. Powrót w fantastycznym stylu. Pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości reżysera i nie tylko!

 

Batmania 2012

akcja animacja dramat Felietony kryminał przygodowy Recki sci-fi sensacyjny superhero movie
Leave a comment

W tegorocznej edycji "Batmanii" - i na tę chwilę chyba ostatniej, bo wydoiłem tematykę Gacka we współczesnej kinematografii praktycznie do cna – skupię się na animacjach z cyklu „Batman i Superman”, „Liga Sprawiedliwych” oraz perełek pokroju „Batman kontra Dracula”...

 

Cinemacabra